KOLAJEN NEDİR?

Kolajen Nedir?

Kolajen vücudumuzdaki en yaygın olarak bulunan proteindir. Vücudumuzdaki proteinlerin toplam %30’u, cildimizdeki proteinlerin ise %80’i kolajendir. Cilde esneklik, sıkılık ve dayanıklılık verir. Cildimiz, saçlarımız, tırnaklarımız kolajen sayesinde yenilenir, daha parlak ve sağlam olur.

Kolajenin kelime anlamı da zaten yeteneklerini işaret eder; yunanca tutkal anlamına gelen “kolla” kökünden türemiştir. Yani işlevi de anlamı gibi hücreleri bir arada sıkı sıkıya tutmaktır.

Cildimize gücünü ve esnekliğini (elastikiyet) veren, ölü hücrelerin yerini alan kolajen molekülleridir. Kolajen aslında doğduğumuz andan itibaren vücudumuzda üretilir ancak yaş aldıkça üretimi yavaşlar. Ve bu azalma ne yazık ki sanılandan çok erken, 20’li yaşlarda başlar. Kolajen üretimine destek verilmediğinde cilt dokusunda hasar oluşmaya başlar. Biz bu hasarı “yaşlanma” olarak adlandırırız.

Kolajen üretimini yavaşlatan tek unsur yaş almak değil elbette, modern yaşam tarzı, yüksek şeker tüketimi, yüksek oranda güneşe maruz kalma, sigara içmek de vücudunuzun kolajen depolarını da tüketir.
Kimler kolajen kullanabilir? Yaşlanmaya ve mimik hareketlerine bağlı olarak oluşan kırışıklıklardan mutsuz olanlar Güneş, sigara, stres gibi çevresel faktörler ile oluşan çizgileri azaltmak isteyenler Cildinde kuruluk ve elastikiyet kaybı yaşayan kişiler Doğum sonrasında çatlak yaşayanlar Tırnakları güçsüz olan, soyulan, yavaş uzayan kişiler Saçlarının güçsüz olduğundan ve yavaş uzadığından şikayet edenler Saç ektiren ya da yara yanık sonrası cildindeki iyileştirme sürecini kısaltmak isteyenler
Ne Kadar Kolajen Almalısınız?
Kolajenin faydalarını araştıran bilimsel çalışmalar cilt metabolizmasını uyarmak için günlük en az 2500 mg kolajen tüketimini öngörmektedir.

Kolajen peptitlerinin miktarı kadar kalitesi de çok önemlidir. Yüksek biyo yararlanımı garanti etmek için hidrolize kolajen peptitleri Alman Verisol fiması tarafından özel bir teknoloji ile üretilmektedir. Tüm üretim süreci helal üretim şartlarına göre yapılmaktadır. Helal sertifikasına buradan ulaşabilirsiniz.
Cildin Derin Katmanlarına Etki Eder
Peptit formundaki kolajen daha esnek ve daha az kırışıklık yaratmak için direkt olarak
daha derin cilt katmanına, yani dermise katkıda bulunurlar.

NEREDEN SATIN ALABİLİRİM?

SUDA COLLAGEN® ürünleri sadece eczanelerde satılmaktadır. Eczaneler dışında satılan ürünler SUDA COLLAGEN® garantisi altında değildir.