SUDA KOLAJEN HAKKINDA

SUDA COLLAGEN® Nedir?

SUDA COLLAGEN® beslenme düzeninize kolajen eklemenize yardımcı olan bir takviye edici gıdadır. 4 farklı formu vardır: içime hazır sıvı formu, tablet formu, toz formu ve ara öğünlerde tüketebileceğiniz meyve kuruyemiş bar formu. Tüm formları Alman menşeili hidrolize kolajen peptiti içerir. SUDA COLLAGEN®  cilt, saç ve tırnaklar için kullanılan bir ürün olduğu için tip 1 ve tip 3 kolajen içerir. Tüm ürünlerdeki kolajen peptit büyüklüğü 2000 daltondur.

SUDA COLLAGEN®'in Hangi Formunu Tüketmeliyim?
SUDA COLLAGEN® tek içimlik sıvı, saşe, tablet ve bar formu olmak üzere günlük hayatınıza kolayca adapte etmeniz için 4 farklı formu vardır. Her formu farklı miktarlarda kolajen içeriğine sahiptir. İçime hazır sıvı formunda, her serviste 5500 mg kolajen vardır. Toz saşe formunda, her serviste 8000 mg kolajen vardır. Tablet formunda ise her tablette 1000 mg kolajen vardır.

Bütün formları beslenme düzeninize peptit formunda kolajen eklemenize yardımcı olur. Hangi formun kullanımı sizin için daha kolay ise onu kullanabilirsiniz. Örneğin ilk başta içime hazır sıvı ya da toz saşe formu ile başlayabilir, 8 hafta kullandıktan sonra sonraki küre kadar tablet ile devam edebilirsiniz.
TOZ SAŞE
İÇİME HAZIR SIVI
TABLET
TOZ KUTU
SUDA COLLAGEN® kilo aldırır mı?
SUDA COLLAGEN®’in hiçbir formu şeker içermez. Örneğin içime hazır sıvı formunda 1 porsiyondaki enerji değeri 23 kaloridir ve bu kalori sadece proteinden gelmektedir. 23 kalori, 1 ince dilim ekmeğin 3’te birine eşdeğerdir. 31-50 yaş aralığındaki kadınların günde 1800 kalori tüketmesi tavsiye edildiğini göz önünde bulundurursak, SUDA COLLAGEN® günlük ihtiyacın sadece %1’ine denk gelmektedir.
Kolajen ile kolajen peptit arasındaki fark nedir?
SUDA COLLAGEN®’nin içindeki kolajen, peptit formundadır. Yani vücudun emilime hazır parçalanmış kolajendir. Sindirilmesi için mide asidinde sindirilmeden bağırsaklarda emilir. 

Hangi kolajen kaynağından üretiliyor?
SUDA COLLAGEN® helal sertifikasına sahip %100 sığır kolajeni ile üretilir.
Menşei Nedir? Helal belgesi var mı?
Kolajen peptitlerinin miktarı kadar kalitesi de çok önemlidir. Yüksek biyo yararlanımı garanti etmek için hidrolize kolajen peptitleri Alman Gelita fiması tarafından özel bir teknoloji ile üretilmektedir. Tüm üretim süreci helal üretim şartlarına göre yapılmaktadır. Helal sertifikasına buradan ulaşabilirsiniz. 

NEREDEN SATIN ALABİLİRİM?

SUDA COLLAGEN® ürünleri sadece eczanelerde satılmaktadır. Eczaneler dışında satılan ürünler SUDA COLLAGEN® garantisi altında değildir.